Το πρόγραμμα του Μουντιάλ
Πρωταθλήματα
Με κάθε επισημότητα τελέστηκε στο Κρεμλίνο το απόγευμα της Παρασκευής η κλήρωση της τελικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλου Ποδοσφαίρου, που θα διεξαχθεί το ερχόμενο καλοκαίρι στα γήπεδα της Ρωσίας.
1ος όμιλος
1η αγωνιστική: Ρωσία-Σαουδική Αραβία (14/6), Αίγυπτος-Ουρουγουάη (15/6)
2η αγωνιστική: Ρωσία-Αίγυπτος (19/6), Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία (20/6)
3η αγωνιστική: Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος (25/6), Ουρουγουάη-Ρωσία (25/6)
2ος όμιλος
1η αγωνιστική: Μαρόκο-Ιράν (15/6), Πορτογαλία-Ισπανία (15/6)
2η αγωνιστική: Πορτογαλία-Μαρόκο (20/6), Ιράν-Ισπανία (20/6)
3η αγωνιστική: Ιράν-Πορτογαλία (25/6), Ισπανία-Μαρόκο (25/6)
3ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γαλλία-Αυστραλία (16/6), Περού-Δανία (16/6)
2η αγωνιστική: Γαλλία-Περού (21/6), Δανία-Αυστραλία (21/6)
3η αγωνιστική: Αυστραλία-Περού (26/6), Δανία-Γαλλία (26/6)
4ος όμιλος
1η αγωνιστική: Αργεντινή-Ισλανδία (16/6), Κροατία-Νιγηρία (16/6)
2η αγωνιστική: Αργεντινή-Κροατία (21/6), Νιγηρία-Ισλανδία (22/6)
3η αγωνιστική: Ισλανδία-Κροατία (26/6), Νιγηρία-Κροατία (26/6)
5ος όμιλος
1η αγωνιστική: Κόστα Ρίκα-Σερβία (17/6), Βραζιλία-Ελβετία (17/6)
2η αγωνιστική: Βραζιλία-Κόστα Ρίκα (22/6), Σερβία-Ελβετία (22/6)
3η αγωνιστική: Σερβία-Βραζιλία (27/6), Ελβετία-Κόστα Ρίκα (27/6)
6ος όμιλος
1η αγωνιστική: Γερμανία-Μεξικό (17/6), Σουηδία-Νότια Κορέα (18/6)
2η αγωνιστική: Γερμανία-Σουηδία (23/6), Νότια Κορέα-Μεξικό (23/6)
3η αγωνιστική: Νότια Κορέα-Γερμανία (27/6), Μεξικό-Σουηδία (27/6)
7ος όμιλος
1η αγωνιστική: Βέλγιο-Παναμάς (18/6), Τυνησία-Αγγλία (18/6)
2η αγωνιστική: Βέλγιο-Τυνησία (23/6), Αγγλία-Παναμάς (24/6)
3η αγωνιστική: Αγγλία-Βέλγιο (28/6), Παναμάς-Τυνησία (28/6)
8ος όμιλος
1η αγωνιστική: Πολωνία-Σενεγάλη (19/6), Κολομβία-Ιαπωνία (19/6)
2η αγωνιστική: Ιαπωνία-Σενεγάλη (24/6), Πολωνία-Κολομβία (24/6)
3η αγωνιστική: Ιαπωνία-Κολομβία (28/6), Σενεγάλη-Κολομβία (28/6)
Φάση των «16»
Αγώνας 49 (30/6): 1ος ομίλου 1 – 2ος ομίλου 2
Αγώνας 50 (30/6): 1ος ομίλου 3 – 2ος ομίλου 4
Αγώνας 51 (1/7): 1ος ομίλου 2 – 2ος ομίλου 1
Αγώνας 52 (1/7): 1ος ομίλου 4 – 2ος ομίλου 3
Αγώνας 53 (2/7): 1ος ομίλου 5 – 2ος ομίλου 6
Αγώνας 54 (2/7): 1ος ομίλου 7 – 2ος ομίλου 8
Αγώνας 55 (3/7): 1ος ομίλου 6 – 2ος ομίλου 5
Αγώνας 56 (3/7): 1ος ομίλου 8 – 2ος ομίλου 7
Προημιτελικοί
Αγώνας 57 (6/7): Νικητής 49 – Νικητής 50
Αγώνας 58 (6/7): Νικητής 54 – Νικητής 55
Αγώνας 59 (7/7): Νικητής 51 – Νικητής 52
Αγώνας 60 (7/7): Νικητής 55 – Νικητής 56
Ημιτελικοί
Αγώνας 61 (10/7):Νικητής 57 – Νικητής 58
Αγώνας 62 (11/7) Νικητής 59 – Νικητής 60
Μικρός Τελικός (14/7)
Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62
Τελικός (15/7)
Νικητής 61 – Νικητής 62