Ντέρμπι στο Σάο Πάολο

Σέντρα στην 5η αγωνιστική του Μπραζιλεϊράο Α' 2019!

Φλουμινένσε - Κρουζέιρο

341 ΧΛΜ.

Οι δύο ομάδες έφεραν 1-1 μεσοβδόμαδα στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τον 5ο γύρο στο Κύπελλο Βραζιλίας. Η Φλουμινένσε είχε καλύτερη απόδοση, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Πέδρο Ρότσα και χρειάστηκε ένα γκολ του Ζοάο Πέδρο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων για να αποφύγει την ήττα.

Under

Ατλ. Μινέιρο - Φλαμένγκο

341 ΧΛΜ.

Η Ατλέτικο Μινέιρο παραχώρησε 0-0 στη Σάντος την Τετάρτη για το Κύπελλο. Τα 6/7 πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της για το πρωτάθλημα ολοκληρώθηκαν με Under. Η Φλαμένγκο κέρδισε 1-0 μεσοβδόμαδα την Κορίνθιανς στο Κύπελλο. Εχει σημειώσει, τουλάχιστον ένα γκολ στα 8 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της σε επίπεδο πρωταθλήματος.

2

Παλμέιρας - Σάντος

ΙΔΙΑ ΠΟΛΗ

Η Παλμέιρας πανηγύρισε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Συμπλήρωσε έτσι, 27 αγώνες στο Μπραζιλεϊράο Α' (μαζί με την περσινή σεζόν), χωρίς ήττα (20-7-0)! Την Τετάρτη η Σάντος έφερε 0-0 με την Ατλέτικο Μινέιρο στο Κύπελλο. Αντιμετώπισε την Παλμέιρας στο Παουλίστα 2019 και απέσπασε 0-0 στην έδρα της.